מערכת ניהול התוכן וורדפרס מופצת באופן חופשי תחת רישיון ציבורי כללי ומשמשת נכון להיום כפלטפורמה העיקרית של מיליוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם. כתוצאה מכך, מערכת וורדפרס גם נפוצה באתרים שמחויבים לעמוד בתקנות הנגישות של משרד המשפטים והחוק הישראלי. אחת הדרכים לבצע הנגשת אתר וורדפרס היא להשתמש בתוסף ייעודי וליהנות מהיתרונות שלו, אך התוסף בלבד לא מעניק הנגשה מלאה וחשוב לקבל שירות הנגשה מלא ומקיף באמצעות אנשי מקצוע בעלי ניסיון מוכח.
הנגשת אתר וורדפרס

שימוש במערכת וורדפרס לטובת בניית אתרי אינטרנט קורצת למפתחים רבים. זו מערכת אינטואיטיבית, חינמית ומוצלחת ובעזרתה אפשר לבנות גם אתרי אינטרנט שפונים לציבור הרחב ומציעים מגוון רחב של שירותים. בתוך כך, הנגשה של אתר וורדפרס מוכיחה סולידריות ואחריות חברתית. היא מגדילה את התמיכה הניתנת באתר בקהל ממוצע של 1.6 מיליון גולשים ומונעת קנסות של עשרות אלפי שקלים. ההנגשה משתלמת מבחינה כלכלית, מסייעת לקדם את האתר באופן אורגני במנועי חיפוש וכמובן עוזרת לעמוד בדרישות ובתקנות הנגישות הבין-לאומיות.

פעולות הנגשה שיש לבצע על אתרי וורדפרס

היכרות עם פעולות ההנגשה שיש לבצע על אתרי וורדפרס יכולה לסייע למפתחים ומתכנתים. בשלב הראשון צריך לדאוג לשדרוג והתאמת קוד HTML, לעדכן את מבנה ה-HTML הנוכחי למבנה תקני וסמנטי שהכרחי לעבודה תקינה של קורא המסך ולטפל בהיררכיית הקוד לצורך ניווט לוגי על ידי המקלדת. עוד פעולות בשלב הזה כוללות טיפול באלמנטים תואמי נגישות, התאמות נדרשות להגנשת הטפסים באתר, הגדרת שפות עמוד/אזור עמוד וטיפול בהצהרת הנגישות אשר גם היא חלק מתקן הנגישות הישראלי.

איך מנגישים טפסים?

פלטפורמת וורדפרס משמשת רבים כי קל להעלות עליה טפסים. בהקשר של אתרים נגישים, הפעולה העיקרית כוללת טיפול בהודעות שגיאה טקסטואליות למשוב ותיוג שדות עבור קורא מסך. לבסוף כוללים גם טיפול בהיררכיית כפתור השליחה ומתאימים את שיטת ההנגשה לקריטריונים ולתקנות.

איזה אתרי וורדפרס צריכים להיות נגישים?

מערכת וורדפרס משמשת בעיקר להקמת בלוגים ואתרי אינטרנט קטנים, אך לא רק. אלו אתרים שמבחינת התקנות והחוקים לא חייבים להיות מונגשים, אלא אם בעליהם מעוניינים ליהנות מהיתרונות המסחריים והעסקיים. במילים אחרות, אתרי האינטרנט היחידים שחייבים על פי חוק להיות מונגשים הם אלו שנותנים שירות ציבורי או מידע אודות השירות לציבור. זה כולל מצד אחד את כל הידע שמועבר על גבי האינטרנט, אך מצד שני לא קיימת הפרדה בין אתרי וורדפרס ואתרים שבנויים על גבי פלטפורמות אחרות.

הנגשת אתר וורדפרס למשתמשים מחו"ל

יש הרבה בעלי אתרי אינטרנט שמשתמשים בפלטפורמת וורדפרס על מנת לפנות לגולשים מחו"ל. בכל הנוגע לתקנות הנגישות, הן קובעות שנדרשת הנגשה רק אם המשתמשים בישראל. המשמעות היא שאתר שמפותח בארץ בשפה זרה ומיועד לשימוש בחו"ל לא נדרש להנגשה גם אם הוא עושה שימוש בפלטפורמת וורדפרס.

תחזוקת אתרי וורדפרס לאחר ההנגשה

הנגשת אתר וורדפרס היא רק השלב הבסיסי בתהליך ארוך של היערכות. נגישות אתרי האינטרנט לא מתבצעת באופן חד פעמי אלא מחייבת את הבעלים והמפתחים להישאר עם אצבע על הדופק. הנגשה מן הסוג הזה כוללת שמירה על המשכיות, תחזוקה מסביב לשעון של האתר והתאמת תכנים חדשים וקבצים לצרכי בעלי מוגבלויות.

אתרי וורדפרס שכדאי להנגיש

אתר משפחתי, אתר שיווקי של קורס או מוסד לימודים ואתר וורדפרס של עסק קטן פטור מהנגשה כל עוד הוא נמצא מתחת למחזור עסקאות מסוים. אף על פי כן, מדובר באתרים שבכל זאת כדאי להנגיש. למעשה, הנגשת אתר מאפשרת להפוך את אותם אתרי וורדפרס לשחקנים בולטים ברשת האינטרנט ולפתרון יעיל עבור קהל יעד רחב ומגוון. אלו אתרי וורדפרס שכדאי להנגיש ועבורם יש סל פתרונות רחב שלא מוגבל בשל שיקולי תקציב, עלויות או זמן.

הנגשת אתרים להגדלת הפוטנציאל

מי שבונה בצורה נכונה אתר וורדפרס יכול ליהנות מקהילת מפתחים רחבה שמציעה תמיכה, עזרה ומענה לשאלות נפוצות. עם זאת, הדרך הטובה ביותר להגדיל את הפוטנציאל בלי קשר להיבט הטכני של תפעול האתר היא לדאוג להנגשה שלו. אתרים נגישים על גבי פלטפורמת וורדפרס תמיד יהיו פופולאריים בהשוואה לאתרים אחרים. היא מאפשרת גם לגולשים בארץ ובחו"ל להתייחס אליהם ברצינות ומשתלמת מבחינה כלכלית. מהבחינה הזו, הנגשת אתר וורדפרס היא אמצעי לשיפור המוניטין וליצירת בולטות במרחב המקוון.

יש לך שאלות על הנגשת אתר וורדפרס? אנשי המקצוע שלנו ישמחו לספק פרטים נוספים אודות השירות – ואנו מחכים לפנייתך.